Prinsegracht 271
HET PAND
De panden aan de Prinsegracht 271-297 werden vroeger ook wel de koeiepanden genoemd. Er was toendertijd namelijk een lederhandel gevestigd waar een opgezette koe in de etalage stond. Tijdens de jaren zeventig werden er leuzen op de gevel gekalkt zoals ‘koeien contra kernwapens’ en ‘Den Haag is een kouwe kakstad’. De koeiepanden bestaan uit vier huizen, waarvan er drie als één geheel ontworpen zijn. Het hoekpand is gesloopt en herbouwd.
Stadsherstel heeft de vier panden herbestemd naar twaalf woningen.
DE INDELING
De voordeur van het appartement treft u via de gezamenlijke entree op de begane grond. De hal geeft toegang tot de eetkeuken (ca. 12m2), de woonkamer (ca. 20m2) en het toilet. Tevens bevindt zich hier een trap die toegang biedt tot het souterrain waarin de slaapkamer (ca. 14m2) en badkamer zich bevinden. De tuin achter het pand (ca. 25m2), welke gelegen is op de avondzon, is zowel te bereiken via openslaande deuren in de woonkamer als via de slaapkamer vanuit het souterrain. Daarnaast is er in het gemeenschappelijke gedeelte in het souterrain een eigen berging (ca. 4m2).
DE OMGEVING
De Prinsegracht is gelegen in het centrum van Den Haag. In de directe omgeving bevindt zich de bruisende oude binnenstad met onder andere de Grote Markt met verschillende horecagelegenheden en de Spuistraat met een groot winkelaanbod.
Via het andere einde van de Prinsegracht komt u bij het HMC Westeinde Ziekenhuis en het park het Kortenbos.
Prijs: | € 1.154,66- excl. |
Servicekosten: | € 50,- |
Beschikbaar per: | 01-01-2025 |
Huurtermijn: | - |
Waarborg: | Ter grootte van 1 maandhuur |
Bouwjaar: | 16de eeuw |
Restauratie jaar: | 1982 |
Gebruiksoppervlakte: | 80 m2 |
Inhoud: | 350 m3 |
Aantal kamers: | Woonkamer, keuken en 1 slaapkamer |
Buitenruimte: | Gemeenschappelijke binnenplaats |
Berging: | 8 m2 |
Aantal woonlagen: | 1 |
Etage woningentree: | 2e verdieping |
Monumentale status: | Rijksmonument |
Energielabel: | C |
Bijzonderheden: | - |